Bariyerli Ses Kesici Sünger Ses İzolasyon Süngeri

Bariyerli Akustik Ses yalıtım süngerleri arasında yüksek ölçüde verim sağlayan süngerlerden biriside bariyerli ses yalıtım süngerleridir. Melamin ve poliüretan süngerlerin tek başına verim sağlayamadığı bölgelerde kullanılmak üzere üretilmektedir. Spesiyal, piramit, yumurta, labirent ve düz yüzey formlu akustik süngerler ile düz süngerin arasına 5kg ağır ses bariyeri lamine edilerek üretilir.  Ayrıca kurşun bariyerler veya PVC sayesinde ses emilimi son derece başarılıdır bu nedenle tek başına da kullanım sağlanabilir.  Sesin şiddetine, ortamın ölçülerine ve sesin türüne göre kurşunun poliüretan köpük ve PVC ile varyasyonları uygulanabilir. 

bariyerli-akustik-sunger-10.jpgbariyerli-akustik-sunger-11.jpgbariyerli-akustik-sunger-12.jpgbariyerli-akustik-sunger-5.jpgbariyerli-akustik-sunger-6.jpgbariyerli-akustik-sunger-8.jpgbariyerli-akustik-sunger-9.jpgbariyerli-basotect-melamin.jpg

Bariyerli Ses Kesici Süngerler Teknik Özellikleri

Ön yüzeyinde kullanılan akustik sünger sayesinde akustik mekanlarda kullanılabilir özelliktedir.
Farklı kalınlık ve yoğunluğa sahip akustik süngerler ile lamine edilebilmektedir.
Yüksek ses frekansında %70e varan oranla ses kesimi sağlar.

Bariyerli Ses Kesici Süngerler Kullanım Alanları

Jeneratör odaları, motor daireleri, havalandırma kanalları, tekne yalıtımı, mekanik daireler,tekne motor kabinleri, klima odaları, sistem odaları, müzik stüdyoları, soğutma kabinleri , kompresör kabinleri, restoran, disco ve barlar, sinema salonları, konser alanları, toplantı salonları gibi akustik çözüm gerektiren tüm alanlarda bariyerli akustik süngerler tercih edilerek, yalıtım maksimum düzeyde sağlanabilir.

bariyerl-sunger-uygulama-1.jpgbariyerl-sunger-uygulama-2.jpgbariyerl-sunger-uygulama-3.jpgbariyerli-sunger-uygulama-3.jpg

Uygulaması için yapışkanlı kağıt lamine edilmiş bariyerli sünger temin edebilir veya solid yapıştırıcısını rulo fırça ile bölgeye çok fazla yada çok az olmayacak şekilde sürüp bariyerli ses yalıtım süngerini uygulayabilirsiniz. Uygulama yapılacak bölge temiz, kuru ve düz olmalıdır.

BARİYERLİ SÜNGER - SES İZOLASYON SÜNGERİ - BARİYERLİ SES YALITIM SÜNGERİ - BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER