Zemin Titreşim Emici Levha | Zemin Ses Yalıtımı

 zeminde oluşan sesler ve titreşimler içinde ses yalıtım çalışmaları yapılmaktadır.Bu uygulamalar için farklı teknik malzemeler elde edilmektedir. Hepsi I.sınıf ham maddeden üretilmiş kaliteli ses yalıtım malzemeleridir.Mantar şiltesi, kauçuk levha ve mantarlı kauçuk levha zeminde titreşimli sesleri engellemek için kullanılır.

Düşük yoğunluklu bir yalıtım malzemesi olan mantar şiltesi, Portekizde yetişen bir ağacın kabuklarından üretilmektedir. Bu yalıtım malzemesi hem ses, hem de ısı yalıtımı için son derece ideal bir üründür. Laminat parke ve benzeri kaplama malzemelerinin alt kısımlarına da uygulanabilen mantar şiltesi aynı zamanda motor kapak contalarında ve çok farklı bir sektör olan şarap şişelerinin mantarlarında da kullanılmaktadır.Isıdan ve nemden etkilenmez, ses yalıtımını sağlar.

mantar-silte.jpgmantar-siltesi.jpgzemin-mantar-silte-3.jpgzemin-mantar-silte-5.jpg

Titreşim emici levhalar zemin ses yalıtımında kullanılarak darbe ve ayak sesini keserler.

Bunun yanı sıra sanayi amaçlı olarak kullanılan ses yalıtım malzemesi kauçuk levha, dielektrik özelliği ile elektriği iletmez. Bitkisel yağlar, akaryakıt, sanayi yağları ihtiva eden, güneş ışınlarına maruz kalan, ozona mukavim levhalar ile kullanılabilen kauçuk levhalar oluklu, tırtıklı, düz ve desenli seçeneklere sahiptir.

kaucuk-levha-1.jpgkaucuk-levha-2.jpgkaucuk-levha-3.jpgkaucuk-levha-4.jpg

Ses ve izolasyon değerleri ele alındığında diğer yalıtım malzemelerine göre yüksek performans sunan titreşim emici levhalardan birisi de kauçuk mantar levhalardır. Granül mantarların kauçuk malzemesi ile bileşimi sonrasında hazırlanan blokların dilim şeklinde istenilen ebatlarda üretilmesi ile müşterilere sunulmaktadır.

Mantarlı kauçuk levhalar, zemin ve çatılarda kullanılmaktadır. Ayrıca vibrasyon emici özelliği ile de makine temellerinde tercih edilmektedir. Jeneratör, konut, kompresör, hidrofor, torna, okul ve binalarda, zemin ve duvarlarda darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde büyük katkısı vardır.

mantarli-kaucuk-levha-1.jpgmantarli-kaucuk-levha-5.jpgmantarli-kaucuk-levha-7.jpgmantarli-kaucuk-levha-8.jpg